فروشگاه جامع انواع فایل های مجاز آموزشی و عمومی
فروشگاه فایل پوشه ثبت شده در سامانه پایگاه های اینترنتی کشور

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده ی گرامی همه ی محصولات در فرمت وورد و قابل ویرایش هستند، در صورت داشتن دلیل مالکیت یک یا چند فایل موجود در فروشگاه به فایل سل اطلاع دهید تا نسبت به حذف فایل های مذکور از فروشگاه سریعا اقدام شود. با تشکر:مدیریت فروشگاه فایل پوشه

آموزش مباني فلش (FLASH)

آموزش مباني فلش (FLASH)

فرمت وُرد

95 صفحه

آموزش مباني فلش (FLASH)
 
مباني فلش
محيط فلش ساده به نظر مي‌آيد. ممكن است قصد داشته باشيد همين الان كار ترسيم و متحرك سازي را شروع كنيد. اما احتمالاً فلش به آن صورتي كه شما انتظار داريد عمل نمي‌كند.
براي اينكه اولين قدمها را درست برداريد، بهتر است با مباني آن آشنا شويد. فلش با برخي از نرم‌افزارها سازگار است و در مواردي با آنها تفاوت دارد.
  نوارهاي ابزار (Tooibars)
فلش داراي پنج نوار ابزار است: 1- اصلي يا استاندارد (Standard).2- وضعيت (Status). 3- كنترل كننده (Controler). 4- راه انداز (Launcher). 5- جعبه ابزار (Tooibox) به آن Tools هم گفته مي‌شود. چهار نوار ابزار اول، راهي براي رسيدن به گزينه‌هاي منوها فراهم مي‌كنند، كه توسط دكمه‌هاي نماد دار مشخص شده‌اند. نوارهاي ابزار يا ‌‏Tools، روشي را براي درج و اصلاح متن و تصوير فراهم مي‌كنند.

 
(شكل(1) مي‌توانيد نوارهاي ابزار را آنطور كه مي‌خواهيد مرتب كنيد.)
مي‌توانيد در منوي Window، گزينه Toolbars، نوارهاي ابزار استاندارد، وضعيت، كنترل كننده را ملاحظه كنيد (شكل 1). توجه داشته باشيد كه نوار راه‌انداز (Launcher) هميشه فعال است.
نوار ابزار اصلي حاوي دكمه‌هايي براي توابع رايج موجود در منوهاي ‌Fileو Edit مي‌باشد. مثل Open، Save و Undo. مي‌توانيد عملاً كار هر دكمه را شناسايي كنيد، به اين صورت كه نشانگر ماوس را روي دكمه‌اي قرار داده و منتظر بمانيد تا راهنماي آن ابزار ظاهر شود. نوار ابزار وضعيت، وضعيت جاري صفحه كليد شما را نشان مي‌دهد: مثل Caps Lock و Num Lock، همين. ( من معمولاً اين نوار را غير فعال مي‌كنم تا فضاي بيشتري را روي صفحه داشته باشيم).
 نوار ابزار كنترل كننده، شبيه به كنترل كننده روي دستگاه پخش ويدئو است. هنگام ساخت نمايش مي‌توانيد با استفاده از كنترل كننده، نمايش خود را اجرا، متوقف، جلو، عقب و يا از ابتدا شروع كنيد. و بالاخره اينكه، وقتي به استفاده از ميان‌برها عادت كنيد، هرگز از اين نوار ابزار استفاده نخواهيد كرد.
نوارهاي ابزار اصلي و كنترل كننده قابليت حركت دادن و قفل كردن را دارند. به اين معني كه مي‌توانيد آنها را روي صفحه جابجا كنيد يا به رابط فلش قفل كنيد. بدين ترتيب مي‌توانيد فضاي كاري خود را به دلخواه سازماندهي كنيد. براي مثال از منوي ‌Window، گزينه Toolbars و سپس Controller را انتخاب كنيد. نوار ابزار بر روي ساير اجزا صفحه ظاهر مي‌شود. اگر كنترل كننده را به سمت خط زماني در بالاي Stage بكشيد، مي‌توانيد آن را در آنجا قفل كنيد. در واقع به رابط قفل مي‌شود. براي اينكه آن را از آنجا خارج كنيد، روي خط كنار دكمه توقف كليك كرده و آن را بكشيد. نوار ابزار راه‌انداز (Launcher)  را نمي‌توانيد غير فعال و يا حركت دهيد. اين نوار بسيار مفيد است كه احتمالاً هيچگاه مايل به غير فعال كردن آن نخواهيد بود. اين نوار كه در پايين رابط فلش قرار دارد، امكان دسترسي سريع به اغلب كادرهاي رايج را فراهم مي‌كند. اين موضوع را بعداً شرح مي‌دهيم.
جعبه ابزار با انتخاب گزينه Tools از منوي Window، فعال يا غير فعال مي‌شود. مثل بيشتر نوارهاي ابزار،  جعبه ابزار نيز قابليت حركت و قفل شدن را دارا مي‌باشد. محل پيش فرض آن در سمت چپ صفحه مي‌باشد، كه در آنجا قفل شده است. از جعبه ابزار عمدتاً براي ترسيم بر روي Stage استفاده مي‌شود. توجه كنيد، جعبه ابزار به چند بخش تقسيم شده است كه عبارتند از: Tools ( ابزار)، View(نما)، Color ( رنگ) وOptions (گزينه‌ها) (شكل2).
 بخش Tools به شما امكان مي‌دهد تا تصوير و متن ايجاد كنيد ( توسط ابزار متن و ابزار خط). مي‌توانيد تصاوير را با ابزار پاك كن و ابزار سطل رنگ، اصلاح كنيد. مي‌توانيد تصاوير را به آساني توسط ابزار پيكان و دو ابزار زير انتخاب و كمند، انتخاب كنيد. قسمت Colors  به شما امكان مي‌دهد تا رنگ ترسيمات را كنترل كنيد. بالاخره قسمت Options شامل توابع اضافي براي ابزارهاي خاص مي‌باشد. بسته به ابزار انتخاب شده، گاهي ممكن است چيزي در اين قسمت مشاهده نشود.

(شكل (2)جعبه ابزار، ابزاري براي ترسيم، ويرايش و مشاهده دارد و نيز گزينه‌هايي دارد كه بر اساس ابزار انتخاب شده جاري تغيير مي‌كنند.)
خط زماني (Timelien)
اما الان مرور كوتاهي به خط زماني خواهيم داشت.
خط زماني حاوي تصاوير متوالي است كه نمايش توسط آنها ساخته مي‌شود. وقتي كاربر نمايش شما را تماشا مي‌كند، در واقع تصاوير روي فريم 1 و به دنبال آن فريم 2 و ساير فريمها را مشاهده مي‌كند. مانند آن است كه فيلم واقعي يك نمايش سنتي را برداريد و آن را بطور افقي روي صفحه پهن كنيد، بصورتي كه شروع آن در سمت چپ و پايان آن در سمت راست باشد.
 مانند بيشتر پنجره‌هاي ديگر، خط زماني قابليت حركت و قفل شدن را دارا مي‌باشد از اين خصوصيت فقط براي سازماندهي فضاي كاري استفاده مي‌شود. اگر بخواهيد مي‌توانيد خط زماني را در زير Stage يا هر جاي ديگري قرار دهيد. كساني كه دو نمايشگر دارند، انعطاف بيشتري براي سازماندهي فضاي كاري‌شان در اختيار دارند. اگر خط زماني را به هر دليلي بسته باشيد (البته وقتي آزاد باشد اين كار ممكن است)، مي‌توانيد آن را انتخاب گزينه Timeline از منوي View مجدداً باز كنيد.
(شكل (3) اغلب نمايشها داراي لايه‌هاي بسياري هستند. هر لايه از لايه‌هاي ديگر مستقل است.)
وقتي شروع به ساخت نمايش مي‌كنيد، خط زماني بوسيله علائمي به شما كمك مي‌كند. مثلاً مي‌توانيد طول نمايش را با نگاه كردن به خط زماني مشاهده كنيد. همچنين فلش از شمايلهاي كوچك و نشانه‌هاي رنگي در خط زماني استفاده مي‌كند، به اين ترتيب مي‌توانيد چگونگي اجراي نمايش را بفهميد.
 علاوه بر فريمها، خط زماني به شما اجازه مي‌دهد تا هر تعداد لايه كه مي‌خواهيد، در نمايش خود داشته باشيد. مثل ساير برنامه‌هاي ترسيم، موضوعات رسم شده در هر لايه در زير يا روي موضوعات لايه‌هاي ديگر ظاهر مي‌شوند. هر لايه شامل نمايش جداگانه‌اي خواهد بود (ممكن است در مثال Keyframing متوجه وجود چند لايه شده باشيد). به اين صورت چند نمايش مي‌توانند به صورت همزمان اجرا شوند، با استفاده از نام لايه‌ها و جلوه‌هاي ويژه (مثل Masking)، مي‌توانيد نمايشهاي پيچيده‌اي بسازيد.
شكل 3 خط زماني و لايه‌هاي يك نمايش كامل شده را نشان مي‌دهد.
پنجره‌ها (Windows)
يقيناً شما در فلش با پنجره‌هاي بيشتري غير از Stage، نوارهاي ابزار و خط زماني (اگر چه اينها اصلي‌اند)، مواجه خواهيد شد. در اين قسمت به برخي ديگر از آنها مي‌پردازيم.
كادرها (Panels)
كادرها به شما امكان مي‌دهند تا خصوصيات هر موضوع را تغيير دهيد. براي مثال، كادر Character اجازه مي‌دهد، ظاهر فونت و اندازه آن را مشاهده كنيد و يا تغيير دهيد. كادر Fill به شما اجازه مي‌دهد رنگ موضوعات را كنترل كنيد. در اين قسمت با تعدادي از كادرها (Panels) و در نهايت با تمام آنها آشنا خواهيد شد، ليست همه آنها در منوي Window، گزينه Panels قرار دارد. چون تعداد اين كاردها زياد است، بعداً نحوه سازماندهي آنها را مطابق با كاري كه انجام مي‌دهيد، خواهيد آموخت.


(شكل(4) مي‌توانيد همه لايه‌ها را با كليلك كردن روي شمايل قفل كه در بالاي خط زماني قرار دارد، از حالت قفل خارج كرده و با قفل‌گذاري كنيد.)
همان طور كه ملاحظه خواهيد كرد، استفاده از كادرها آسان است. كادرها به روشي خاص كار مي‌كنند. اگر چه مي‌توانيد در حالي كه هيچ چيزي را انتخاب نكرده‌ايد، كادري را باز كنيد، اما در اين صورت اگر چيزي را در كادر مذكور تغيير دهيد، روي هيچ چيزي تاثير نخواهد گذاشت. براي مشاهده و تغيير خصوصيات يك موضوع خاص، بايد ابتدا آن را انتخاب كنيد. مثلاً براي تغيير اندازه فونت يك متن (Text)، آن را انتخاب و سپس كادر Characster را براي اعمال تغيير باز كنيد. نكته مهم آن است كه به هنگام باز كردن كادر Character، بايد متن انتخاب شده باشد. همچنين مي‌توانيد چند موضوع را با هم تغيير دهيد، به اين صورت كه ابتدا آنها را انتخاب و سپس كادر مناسب را باز كنيد.
كادر Fill
كادر Fill به شما اجازه مي‌دهد تا رنگ داخل موضوعات رنگ شده را مشاهده و اصلاح كنيد. نحوه انجام اين كار را در تكليف بعد مي‌‌آموزيد.
استفاده از كادر Fill براي اصلاح و بازبيني رنگها
از كادر Fill براي بازبيني و تغيير رنگهاي داخلي يك نمايش استفاده مي‌كنيم.
1- براي مشاهده يك فايل از قبل ايجاد شده، از منوي Help، گزينه Samples و سپس Keyframing را انتخاب كنيد.
2- در بالاي اين فايل روي شمايل قفل كليك كنيد تا از حالت قفل خارج شود، در غير اين صورت نمي‌توانيد چيزي را ويرايش كنيد.
3- حال رنگ را در فريم تغيير مي‌دهيم. از منوي Window، گزينه Panels و سپس Fill را انتخاب كنيد.
(گزينهFill دو حالته است، به اين صورت كه اگر كادر Fill باز باشد، در كنار اين گزينه يك علامت مشاهده مي‌كنيد. اگر مجدداً روي همين گزينه كليك كنيد علامت حذف شده و كادر Fill نيز ناپديد مي‌شود. اگر اين كار را كرده‌ايد روي Fill دوباره كليك كنيد تا مجدداً ظاهر شود).
4- روي زبانه Fill كليك كنيد و آن را به وسط صفحه بكشيد. به اين صورت مي‌توانيد هر گروه از كادرها را از حالت گروه‌بندي خارج كنيد.
5- ابزار پيكان (Arrow) را از گوشه چپ بالاي جعبه ابزار، انتخاب كنيد ( با فشار دادن كليد V اين كار امكان پذير است). روي قابل آبي رنگ روي Stage كليك كنيد. ملاحظه خواهيد كرد كه نمونه رنگ كادر Fill مطابق با رنگ قاب تغيير مي‌كند. روي نمونه رنگ كليك كرده و نگه داريد. سپس رنگ ديگري را از جعبه رنگي كه ظاهر مي‌شود (Palette) انتخاب كنيد. استفاده از كادر Fill تنها يكي از روشهاي تغيير رنگ مي‌باشد.
6- روي گلدان كليك كنيد. توجه كنيد كه كادر Fill به رنگ قهوه‌اي روزآمد مي‌شود. كادر Fill همواره خصوصيات موضوع انتخاب شده را نشان مي‌دهد.
7- در نتيجه، استفاده از كادر Fill بسيار ساده است. براي كسب تجربه بيشتر روي پس زمينه داخل قاب كليك كنيد، كادر به رنگ آبي مات روزآمد مي‌شود. مشاهده مي‌كنيد كه برخي از رنگها به صورت شيب (Gradient) هستند.  ‌
كادر Info
كادر Info  به شما امكان مي‌دهد تا خصوصيت بصري موضوعات را مشاهده و يا ويرايش كنيد. براي مثال، عرض و ارتفاع و يا موقعيت عمودي و افقي را مي‌توان مشاهده و يا ويرايش كرد. اين كادر استفاده زيادي دارد و به همين خاطر شركت (Macromedia) دكمه‌اي براي آن در كادر راه‌انداز (Launcher) قرار داده است.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,850 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
4_751675_3362.zip952.9k

اين پروژه به زبان ويژال بيسيك نوشته شده است كه شامل سه قسمت مي باشد : 1- حقوق و دستمزد 2- سيستم فروش 3- انبار گرداني

اين پروژه به زبان ويژال بيسيك نوشته شده است كه شامل سه قسمت      مي باشد :   1- حقوق و دستمزد  2- سيستم فروش  3- انبار گرداني فرمت وُرد 11 صفحه چكيده : اين پروژه به زبان ويژال بيسيك نوشته شده است كه شامل سه قسمت      مي باشد :  1- حقوق و دستمزد 2- سيستم فروش 3- انبار گرداني در اين برنامه ، يك هدف دنبال شده است و ان جامع و كامل بودن سيستم حسابداري مي باشد .               مقدمه در چندين سال اخير استفاده از كامپيوتر براي انجام امور روز مر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

وردwordمایکروسافت

وردwordمایکروسافت فرمت وُرد 73 صفحه پيشگفتار نامه و نامه‌نگاري ويژگي‌هاي اصلي ورد در فصول جداگانه اين كتاب، كه اولين جلد از مجموعه كتاب‌هاي راهنمايي بنيادي ورد است، راه‌اندازي برنامه، شناخت پنجره و نوارهاي ابزار، وارد كردن متن، و تغيير ظاهر آن در اين كتاب بررسي مي‌شود. همچنين اين كتاب نشان مي دهد چگونه اسناد خود را ذخيره كرده و آنها را در پوشه‌ها سازماندهي و چاپ كنيد، با استفاده ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 25,890 تومان

پیشگویی اصلی شاه نعمت الله ولی آپدیت به پیوست فایل پی دی اف کتاب اردو و 58 عکس از کتاب مذکورکه ابیات فارسی هم در آن قابل خواندن است(مصون از دستکاری،نسخه ی سالم مانده در زبان اردو که مجداد به فارسی ترجمه و نقل شده)

پیشگویی اصلی شاه نعمت الله ولی آپدیت به پیوست فایل پی دی اف کتاب اردو و 58 عکس از کتاب مذکورکه ابیات فارسی هم در آن قابل خواندن است(مصون از دستکاری،نسخه ی سالم مانده در زبان اردو که مجداد به فارسی ترجمه و نقل  شده) پیشگویی اصلی شاه نعمت الله ولی آپدیت به پیوست فایل پی دی اف 52 صفحه ای و 58 عکس از کتاب  مذکور که ابیات فارسی هم در آن قابل خواندن است(مصون از دستکاری،نسخه ی سالم مانده در زبان اردو که اشعارش مجداد به فارسی ترجمه  و نقل شده)  فرمت:  فایل پی دی اف 52 صفحه‌ای کتاب اردو دارای ابیات فارسی+ 58 عکس در فرمت jpg + دو صفحه نقل اشعار فارسی موجود در کتاب اردو در فرمت  وُرد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه